Twitter
Terugkoppeling
(Niet) Tevreden? Vertel het ons! Natuurlijk willen wij graag dat u trots bent op uw nieuwe, gerenoveerde of gerestaureerde bedrijfspand of woning. En complimenten zijn welkom. Wij beloven u dat we deze doorsturen aan "De bouwer van vandaag". Heeft u kritische opmerkingen, meld het ons dan ook! Want van opbouwende kritiek leren wij ook.
Stuur dit artikel door naar een vriend, vul zijn / haar mail adres in en eventueel een persoonlijke boodschap en klik op verzenden.
U heeft een vraag over dit artikel. Vul hier uw naam, mail adres en eventueel telefoonnummer in, dan nemen wij zo spoedig mogelijk contact met u op

Renovatie buitenschil Stadhuis, Hengelo

28 april 2011

Uit de aanbesteding heeft Haafkes de renovatie van de buitenschil van het Stadhuis te Hengelo (O) verkregen. Opdrachtgever is de Gemeente Hengelo.

Het bijzondere aan deze aanbesteding is dat we mede gekozen zijn om ons MVO-plan = Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. We hebben alle acties en/of initiatieven die we al doen, verwoord in dit plan.

Tevens hebben we een verklaring SROI = Social Return on Investment getekend. Dinsdag 26-4-2011 zijn we gestart met het renoveren van de buitenschil Stadhuis te Hengelo. Onder het motto duurzaam bouwen en cradle to cradle (hergebruik materialen) dient dit werk gerealiseerd te worden.

De onderdelen die worden uitgevoerd zijn:

  • het isoleren van daken en vloeren van binnen uit met isovlas (duurzaam). 

Gezien de lage en slecht bereikbare ruimtes, waar gewerkt moest worden, was dit niet echt optimaal. Bij het isoleren van deze daken hoort ook het slopen en vernieuwen van de bestaande dakbedekking. Deze dakbedekking bestond uit koper en moest geheel verwijderd worden. De koperen laag wordt gerecycled. Kunstenaars uit de stad Hengelo mogen hier nadien een kunstwerk van maken(cradle to cradle).

De nieuwe dakbedekking wordt uitgevoerd in EPDM. Een aantal van deze vlakken - de meest zonnige zijden - krijgen als afwerking PV-cellen en panelen.
Bij het herstel van de buitengevel van het Stadhuis is ervoor gekozen het voegwerk deels en in sommige gevallen geheel te herstellen, gezien de staat waarin het voegwerk per gevel verkeert. Gevelrenovatie is een vak op zich. Het nieuwe voegwerk is niet te onderscheiden van het bestaande, wat op zich al een kunst is. Met verschillende soorten mortels, kleurstof en zand is er een mooi resultaat neergezet.

Bij bepaalde gevels is het Total Wall concept toegepast. In verband met scheurvorming zijn bepaalde stukken gevels voorzien van ankers en wapening. Vanuit de gemeente is men hier erg over te spreken.

Het voegwerk van de liftopbouw is door middel van een telescoopkraan uitgevoerd. De foto is gemaakt op een hoogte van 40 m.

Opdrachtgever : Gemeente Hengelo
Architect : HVE Architecten
Inhoud project : Renovatie buitenschil van het Stadhuis te Hengelo
Plaats : Hengelo